כיצד בוחרים רולטור?

רולטור הוא הליכון מתקדם עם 3 או 4 גלגלים ובלמים המעניק תמיכה לשמירה על שיווי המשקל ומאפשר עצמאות תנועתית במרחב. כיצד נבחר את המכשיר המתאים ביותר ?            

חלק מהאנשים בגיל השלישי מתקשים לנוע בשל בעיות בריאותיות ולעיתים אף סובלים מאיבוד היציבה ושיווי המשקל.
בעיות בריאותיות אלו משפיעות על יכולת התנועה וההליכה ומהוות גורם המקשה על התנועה בין חדרי הבית, ביציאה מהבית אל המרחב הפתוח, עריכת קניות , הגעה אל קופת החולים, ביקור חברים ומשפחה.

יש מספר עזרים המקלים על הבעיה כגון: מקל הליכה, הליכונים מסוגים שונים ועוד.
במקרים רבים אנשים מעדיפים להסתייע במוצר שנקרא רולטור. רולטור הוא הליכון משוכלל עם גלגלים ובלמים שניתן להניעו בכוח הדחיפה והוא מעניק תמיכה מרבית לשמירה על שיווי המשקל. רולטור מומלץ מאוד למי שרוצה לצאת מחוץ לבית ומאפשר למשתמש/ת רמת השליטה גבוהה שהוא מעניק כולל מענה טוב לירידה/עליה בטוחה על מדרכה או מדרגה.

יש מספר סוגים של רולטורים כאשר ההבדל העיקרי הוא מספר הגלגלים שלהם. היתרון של רולטור 3 גלגלים הוא עצם היותו קטן ונייד יותר, מה שמאפשר לו תנועה טובה יותר במקומות הומי אדם כמו סופרמרקט, בנק וכולי. רולטור 4 גלגלים מגיע ברוב המקרים עם מושב קטן ומאפשר מנוחה קצרה מההליכה בכל מקום. כמו כן ניתן לחבר אליו סל קניות שיכול לשאת מספר מוצרים בסיסיים.

חשוב על כן לבצע התאמה בין המוצר לבין הרצונות והצרכים של המשתמש/ת. לפני רכישת הרולוטור עלינו לבחון את מצבו האמיתי הרפואי והפיזי של המשתמש/ת באופן שהרולטור יספק מענה מיטבי להתנהלות עצמאית. צריך לזכור שלכל אחד מאתנו, יש רצון בסיסי לעצמאות תנועתית ומזעור התלות באחרים.

כדי שתקבלו תמונה טובה יותר על רולטורים להלן סקירה קצרה על מספר דגמים עקרוניים והמתווה בשימושם :

רולטור פלדה או אלומיניום 3 גלגלים - מעניק יכולת תמרון מושלמת בשימוש, בבית או מחוץ לבית. מיועד בעיקר לאנשים עצמאיים שעדיין יכולים לדאוג לעצמם. בעל שני מעצורי יד הנועלים את הגלגלים במקרה הצורך למניעת החלקה ושליטה מלאה על הרולטור.

רולטור מג'יק – מיועד לאלו שמחפשים נוחות וניידות באריזה אחת. רולטור זה עשוי מאלומיניום קל משקל, גלגלי PU גדולים ומושב ומשענת גב למנוחה אחרי מאמץ. הרולטור מגיע עם בלמים לגלגלים האחוריים בעלי מנגנון נעילה בלחיצה אחת, גלגלים קדמיים שמסוגלים להתנתק בלחיצה אחת, סל קניות נשלף. רולטור מג'יק מתקפל בקלות לגודל קומפקטי שכמעט כל אדם יכול לשאת.

רולטור Dimond עם כסא העברה - רולטור ייחודי מסוגו אשר הופך בין רגע לכסא העברה נוח ושימושי. רולטור נוח במיוחד בעל ידיות הניתנות לכיוון גובה ובעלות ידיות בלימה עם אפשרות לנעילת הגלגלים. רולטור זה הינו ייחודי מאחר שהוא בעל אפשרות נוספת המאפשרת הפיכת הרולטור לכיסא העברה נוח, יעיל ואיכותי. את משענת הגב הופכים לכיוון הישיבה ומוציאים את הרגלית המקופלת מתחת למושב הנוסע, כך יכול המשתמש להפוך את הרולטור לכסא העברה. את הכסא מניידים בעזרת מוביל אשר דוחף את הכסא בעזרת הידיות הנוחות.

רולטור לייזר U-Step II - רולטור המיועד בעיקר לחולי פרקינסון ולחולים נוירולוגים. בעל 7 גלגלים ומערכת בולמי זעזועים משוכללת, שתפקידם לספק יציבות ונוחות מירבית גם בעת הליכה על משטח שאינו חלק ולאפשר נסיעה חלקה במדרגות נמוכות כגון שפת מדרכה ללא צורך בהרמת הרולטור. נקודת המוצא של הגלגלים היא נעילה, כך שניתנת שליטה מלאה למשתמש. הרולטור בצורת U שמספקת יציבות מיוחדת ומאפשר להוסיף אופציה חדשנית של התקן לייזר וסאונד המסייעים בשיפור ההליכה, בקצב ההליכה ובהגדלת הצעדים. הלייזר מאיר קו אדום על הרצפה המסמן בבהירות למשתמש היכן יש לדרוך ובכך מעודדת את ההליכה הנכונה.


באתר דוקרטו פארם תוכלו לעיין במגוון רולטורים מתקדמים, אנו נשמח לסייע לכם בכל שאלה והבהרה 077-7080381

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר
 
* שדה חובה
Copyright © 2022 all rights reserved | נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות